fb

os./doba od:

35zł

12 278 12 91

500 018 906

"Kolacja dla glupca"

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Kolacja dla Głupca"
31 maja 2015 o godz.18.00 w Auli Wielickiego Kampusu.

KOLACJA DLA GŁUPCA” (Le dîner de cons) - francuska komedia.
----------------------
Scenariusz – FRANCIS VEBER
Reżyseria – KAMIL RUSZECKI
Premiera: 22 marca 2015 r.

OBSADA:
--------
Pierre Brochant – MICHAŁ CYLKA
Christine Brochant – RITA BAJDAŁA/MARTYNA SZOSTAK
Francois Pignon – ALEKSANDRA SZYMSKA
Marlène Sasseur – JADWIGA BODZIOCH
Lucien Cheval – PAWEŁ KAPRON
Juste Leblanc – JAREK ŁABCZUK/DAMIAN KAZANIECKI
Doktor Archambaud – PIOTR STANEK
Meneaux - PIOTR KRÓL

Prapremiera sztuki Francisa Vebera "Kolacja dla głupca" odbyła się pierwszy raz w 1993 roku w paryskim Théâtre de Varietés. Okazała się ona artystycznym i frekwencyjnym sukcesem. Sztuka od wielu lat grana jest z ogromnym powodzeniem w teatrach na całym świecie. Jej największymi atutami są mistrzowskie i dowcipne dialogi, misterna intryga, zaskakujące zwroty akcji, zza których wyłania się moralny podtekst.

Pierre Brochant to bogaty paryski wydawca i człowiek sukcesu, żyjący wygodnie i dostatnio, przekonany o swojej inteligencji i wysokiej pozycji zawodowej. Dla umilenia sobie i swoim kolegom wolnego czasu urządza tytułowe „kolacje dla głupca”, żeby zabawić się kosztem kogoś, kogo uważa za głupka. Co tydzień we wtorkowe wieczory każdy z nich zaprasza na kolację gościa o niskiej inteligencji po to, by z niego śmiać się i szydzić. Kto zaprosi głupszego gościa wygrywa. Spotkanie życiowego głupka i człowieka sukcesu zawsze bywało źródłem wesołości. Ludzie bowiem uwielbiają śmiać się z tych, których uważają za gorszych i mniej inteligentnych od siebie.
Pewnego dnia Pierre znajduje idealnego kandydata do swojej kolacji - mało rozgarniętą księgową Francois Pignon z ministerstwa finansów, jest nią zachwycony i pewny wygranej. Pierre Brochant nie wie, że Pignon przynosi pecha wszystkim, którzy się z nią zetkną, a splot niespodziewanych wydarzeń spowoduje, że sprawy przybiorą bardzo niekorzystny dla niego obrót.

„Kolacja dla głupca” to teatralny hit. Teatr Sztolnia wystawił spektakl 2 razy w marcu 2015 roku w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Doskonała reżyseria Kamila Ruszeckiego i profesjonalna gra grupy utalentowanych aktorów sprawia, że to doskonale spędzony czas. Najbliższe spektakle już w kwietniu. Serdecznie zapraszam na spędzenie wieczoru w towarzystwie niesamowitego głupca. A kto się nim okaże??? Życzę udanej zabawy.

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE:
- 31 maja 2015 godz. 18.00 - aula Kampusu Wielickiego

Czas trwania spektaklu: 2 godz, 1 przerwa
WSTĘP WOLNY