fb

os./doba od:

35zł

12 278 12 91

500 018 906

Atrakcje

Willa ,,Relaks” poleca najpopularniejsze atrakcje turystyczne Wieliczki i okolic. Zapraszamy!

 

WIELICZKA

 

Kopalnia soli w Wieliczce.

www.kopalnia.pl

 • Wieliczka.jpg
Kopalnia soli w Wieliczce została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. Wraz z kopalnią w Bochni jest jedynym takim obiektem na świecie czynnym od średniowiecza do chwili obecnej. Wśród turystów największą popularnością cieszy się Kaplica św. Kingi z solnym pomnikiem Jana Pawła II oraz Komora Weimar z podziemnym jeziorkiem.

 

Zamek Żupny i Muzeum Żup Krakowskich

http://muzeum.wieliczka.pl/

 • muzeum zup krakowskich.jpg
Zamek od początku swego istnienia, aż do 1945 stanowił siedzibę dla tzw. żupników –zarządców i administratorów kopalni. Obecnie mieści się w nim Muzeum Żup Krakowskich – największe w Europie muzeum podziemne, posiadające jedyną na świecie kolekcję drewnianych machin wyciągowych, a także unikatowe mapy górnicze.
 
 

Pałac Konopków

 
 • palac.jpg
Ten późnobarokowy pałac został wybudowany przez braci Konopków pod koniec XVIII wieku. Budynek służył jako mieszkanie dla rodzin urzędników salinarnych, a następnie jako biblioteka. Obecne mieści się tam oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Malowidło 3D Solny Świat

 • malowidlo.JPG
,,Solny Świat”, wykonany przez artystę Ryszarda Paprockiego, jest największym w Polsce trójwymiarowym obrazem, namalowanym na ulicy. Malarska wizja kopalni przedstawia charakterystyczne fragmenty prawdziwych wnętrz wielickich żup solnych (np. Kaplica Świętej Kingi).

 

Kościół św. Sebastiana

 • kosciol sw sebastiana.jpg
Budowa tego modrzewiowego kościółka rozpoczęła się w 1581 roku, natomiast konsekracji świątyni dokonał kardynał Jerzy Radziwiłł w 1598 roku. W wewnątrz znajdują się dwa obrazy z XVI wieku, przedstawiające m.in. św. Sebastiana i Matkę Boską z Dzieciątkiem.

 

Park Linowy Xtreme Park

http://xtremepark.pl

Turystom preferującym aktywny odpoczynek, polecamy odwiedzić Park Grabówki i skorzystać z oferty znajdującego się tam parku linowego. Na dwóch trasach o różnym stopniu trudności zamieszczono łącznie 35 przeszkód. Można skorzystać również z boiska do gry w kosza i siatkę, kortów tenisowych i placu zabaw.

 

Solne Miasto (Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne)

http://solnemiasto.eu

Do Państwa dyspozycji oddane są: nowoczesny kryty basen, boisk i korty tenisowe, siłownia, hala widowiskowo – sportowa, sala zabaw dla dzieci, Centrum konferencyjno – szkoleniowe, a w sezonie zimowym także lodowisko.

 

Pole golfowe

http://www.krakowgolf.pl/

Zaledwie 3km od Wieliczki, w Ochmanowie, znajduje się 43 ha pól golfowych należących do Royal Kraków Golf & Country Club. Do Państwa dyspozycji klub oddaje 9-dołkowe pole golfowe Par 72, które z pewnością dostarczy graczom chwili relaksu i rozrywki.

 

KRAKÓW

www.krakow.pl

 • krakow.jpg
Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim to obowiązkowe punkty dlaturystów odwiedzających Kraków. Warto wybrać się również na spektakl do zabytkowego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Nocne życie toczy się natomiast na Kazimierzu, historycznej żydowskiej dzielnicy, obecnie przepełnionej klimatycznymi pubami i knajpkami.

 

 

WADOWICE

http://www.it.wadowice.pl/

 • Wadowice.JPG
W Wadowicach znajduje się, udostępniony dla turystów, dom rodzinny Jana Pawła II. Tuż obok mieści się Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, w której Karol Wojtyła przyjął chrzest. 6 km od Wadowic, w Inwałdzie w Parku Miniatur można zobaczyć repliki takich obiektów jak Wieża Eiffla, Statua Wolności czy Mur Chiński. Natomiast Zator (15km) oferuje atrakcje dla najmłodszych: park Dinozatorlandoraz park rozrywki Energylandia.

 

OŚWIĘCIM

http://auschwitz.org/

 
 • Oświęcim Auschwitz
Oświęcim i znajdujący się w nim były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau to symbol zagłady dokonanej przez nazistów. W istniejącym w latach 1940-1945 doszło do zamordowania ok. 1,1mln więźniów różnej narodowości. W Oświęcimiu znajduje się również odrestaurowana żydowska Synagoga Chewra LomdejMisznajot.

 

ZAKOPANE

 
 • Zakopane.jpg
Stolica Tatr oferuje swoim gościom nie tylko spacer po słynnych Krupówkach. W Zakopanem znajduje się również zabytkowa Willa Koliba, wybudowana w zakopiańskim stylu, a także cmentarz na PęksowymBrzyzku. Na Gubałówkę można dotrzeć dzięki kolejce linowej, natomiast amatorom górskich wspinaczek polecamy zdobycie Morskiego Oka czy Hali Gąsienicowej.

 

BOCHNIA

http://bochnia.eu/

 
 • Bochnia.jpg
Bochnia, podobne jak Wieliczka, podsiada jedną z najstarszych kopalni soli na świecie. Trasa otwarta dla zwiedzających zawiera multimedialne, jak i interaktywne prezentacje. W Bochni znajduje się również XIII-wieczna Bazylika pod wezwaniem świętego Mikołaja, Muzeum Motyli oraz park archeologiczny ,,Osada VI Oraczy”, stanowiący rekonstrukcję średniowiecznej wioski.

 

NIEPOŁOMICE

http://www.niepolomice.eu/

 • Niepolomice.jpg
Największą atrakcją Niepołomic jest XIV-wieczny Zamek Królewski, ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Tuż obok zamkowych murów znajduje się Osada Podegrodzie – w wiejskich chatach zachowało się oryginalne wyposażenie (np. piec chlebowy). Spragnionym spokoju i wypoczynku na łonie natury polecamy spacery po Puszczy Niepołomickiej.